Detail franchisingového konceptu

Dom Farieb


Zastúpenie: PPG Deco Slovakia s.r.o.

Pôvod: Slovenský koncept

Typ konceptu: Obchod

Internet: http://www.ppgdeco.sk

Telefón: +421908 994 467


Dom farieb sú špecializované predajne so širokou ponukou farieb, lakov a doplnkov potrebných na maľovanie
Koncept Dom Farieb je vytvorený tak, aby uspokojil všetky potreby zákazníka pohodlne a bez stresu. Vyznačuje sa komplexným odborným poradenstvom, individuálnym prístupom a kvalifikovaným personálom. Sortiment je usporiadaný prehľadne, a aj hobby zákazník, ktorý maľuje raz za niekoľko rokov, sa ľahko zorientuje a nájde produkt, ktorý potrebuje.
Predajne Dom Farieb, majú za sebou skúseného medzinárodného partnera. Patria pod spoločnosť PPG, so sídlom v Pittsburgu v USA, ktorá je jedným z najvýznamnejších globálnych dodávateľov a výrobcov farieb, náterových hmôt, optických produktov, špeciálnych materiálov, chemikálií, skla a sklolaminátov.
Na Slovensku je spoločnosť PPG zastúpená firmou PPG Deco Slovakia s.r.o., ktorá sa zameriava práve na náterové hmoty. V súčasnosti sa v rámci veľkoobchodu zaoberá distribúciou výrobkov značiek (PRIMALEX, BALAKRYL, JOHNSTONE´S, BONDEX a PRAKTIK ) vyrobených v Českej republike, Maďarsku, Dánsku, Francúzku, Poľsku a v Anglicku, ako aj predajom produktov iných významných dodávateľov. Sieť predajní DOM FARIEB na Slovensku tvorí 21 vlastných prevádzok a 2 franchisové prevádzky

Pre koho je franchisa DOM FARIEB vhodná?
Pre DOM FARIEB je dôležitý kontakt s koncovým zákazníkom a chce svoje franchisové predajne rozširovať tam, kde si predajne dokážu vybudovať stálu klientelu miestnych zákazníkov.
Práve preto je podmienkou na otvorenie franchisy DOM FARIEB vhodná poloha, teda miesto v spádovej oblasti s počtom obyvateľov minimálne 8 000. Predajňa musí poskytovať 100 – 250m2 predajnej plochy a možnosť parkovania pre zákazníkov
Od záujemcu o franchisu si vyžadujú skúsenosti s predajom tovaru i správnym systémom a reguláciami. Výška celkovej počiatočnej investície sa pohybuje približne od 15 000 € do 100 000 € a odvíja sa od veľkosti prevádzky (náklady na hardvér, naskladnenie tovaru a ďalšie veci nevyhnutné pre začiatok podnikania ).

Výhody Franchisy
Franchisant má pod značkou DOM FARIEB zaručenú teritoriálnu exkluzivitu, čo je pre začínajúcich podnikateľov nesmiernym prínosom.
Nová franchisová predajňa dostáva výhodné nákupné podmienky na obľúbené výrobky tradičných značiek, ktoré sú výborne etablované na trhu. Franchisant nemusí riešiť nákup a výber regálov, predajných a tónovacích pultov, vnútorné reklamné vybavenie ani propagačné materiály. Zároveň tiež dostane zariadenie na miešanie interiérových, fasádnych farieb, lakov a omietok.
Značka DOM FARIEB ponúka franchisantovi spoluprácu bez vstupných poplatkov.
Značka svojich franchisantov podporuje aj vďaka vlastnému vernostnému programu pre koncových aj profesionálnych zákazníkov. Súčasťou balíka výhod je spätný bonusový systém a bonifikačný účet. V neposlednom rade ponúka systém školení, ktorý zahŕňa vstupné školenie, tréning predajných zručností a produktové školenia. Každý franchisant má tiež prideleného regionálneho manažéra, na ktorého sa môže kedykoľvek obrátiť.


Čo ponúkame frančízantovi:

Teritoriálnu exkluzivitu
Výhodné nákupné podmienky
Garantovaný spätný bonus pri splnení obchodných podmienok
Zariadenie na miešanie interierových, fasádných farieb, lakov a omietok
Zariadenie predajne v štýle siete Dom farieb (regále, predajné a tónovacie pulty, vnútorné reklamné POS vybavenie, interiérové značenie predajne, označenie fasády
Najlepšie predajné značky

Podpora pre franchisantov
Spätný bonusový systém
Bonifikačný účet – čerpanie marketing, software
Jednotný vzhľad predajní, celoslovenské marketingové aktivity
POS materiál k predávaným produktom
Vlastný vernostný program
Systém školení - vstupné školenie, tréning sales skills, produktové školenia
Podpora od regionálneho manažéra


Nevyhnutná investícia na začiatku
Franšízový poplatok: 0 €
Celková investícia je od cca. € 15 000 – 100 000 a odvíja sa od veľkosti prevádzky (hardware: vlastná kasa, POS terminál, naskladnenie tovarom a iné)
Základné požiadavky
mesto s počtom obyvateľov min 8.000
spádová oblasť
vhodná poloha predajne
dobré parkovanie pre zákazníkov
100-250 m2 predajnej plochy
skúsenosti s predajom tovaru
skúsenosti s právnym systémom a reguláciami

1

Spozori SFA

Pizza Mizza

Zmluvní partneri SFA:

SBA ZPS ZMPS SZČO Portál

Mediálni partneri SFA

START Franchising Podnikajte